Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калуш просить виділити кошти з Держбюджету на виконання еколого-геологічного моніторингу

Переглядів: 274

Звернення Калуської міської ради до Кабінету Міністрів України про сприяння виділення коштів з державного бюджету на запровадження еколого-геологічного моніторингу території Калуського гірничопромислового району та оцінку ризиків надзвичайних ситуацій схвалили депутати в ході чергової сесії Калуської міськради.

«У зв’язку із складною екологічною ситуацією на території Калуської міської територіальної громади, пов’язаною з просіданням земної поверхні над шахтними пустотами відпрацьованих рудників, в яких протягом тривалого часу проводився видобуток калійних покладів, проведення моніторингу за станом навколишнього середовища має надзвичайно важливе значення з метою прогнозування і передбачення негативних процесів та своєчасного прийняття управлінських рішень. На запит Калуської міської ради до управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації у 2021 році виділено кошти з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 420,0 тис. грн. Однак цих коштів недостатньо для проведення повномасштабного дослідження.
Додатково інформуємо, що відповідно до Програми охорони навколишнього природного середовища Івано-Франківської області до 2025 року, затвердженої рішенням Івано-Франківської обласної ради від 23.12.2020 року №30-2/2020 передбачено виконання по заходу «Запровадження еколого-геологічного моніторингу території Калуського гірничопромислового району та оцінка ризиків надзвичайних ситуацій» на загальну суму 4313,0 тис. грн., з яких на 2021 рік – 2297,0 тис. грн.  
Виконавцем даного заходу визначено Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, яким у січні 2021 року листом від 13.01.2021 року №25/114-03 подано запит до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України про виділення коштів з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища»
, – йдеться у зверненні.
З метою недопущення виникнення надзвичайної ситуації та загрози для життя і здоров’я людей, житлові будинки яких розташовані у небезпечних зонах, депутати просять сприяння у виділенні коштів з Державного бюджету України на виконання еколого-геологічного моніторингу для встановлення реального стану гірничого масиву та можливості прогнозу просідання земної поверхні.  

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: