Підписання меморандуму відбулося на базі ГО «Tech Startp School» у Льовові, де проходив Bootcamp стартап «Батяри 2024».
Участь у цьому проєкті брали діти з Калуської громади – із жовтня 2023 проходили онлайн навчання за напрямками біотехнологій, робототехніки, медіаграмотності, ораторської майстерності, управління та конструювання дронів, 3D моделювання і друк та ін., інформує «Калуш ФМ» з посиланням на Facebook-сторінку міського голови Андрія Найди.
Участь у навчаннях також узяли депутатки КМР Оксана Савчук та Алла Попельницька, директорка Калуського ліцею ім. Дмитра Бахматюка Оксана Табачук та директор Голинського ліцею Радіон Прокопчук.
«Від сьогодні ми будемо рухатися в напрямку підвищення рівня освіти учнівської та студентської молоді, впровадження дієвих механізмів розвитку стартапів та фінансових інноваційних технологій, стимулювання учнівської та студентської молоді до науково-дослідницької діяльності разом із громадською організацією «Tech StartUp School», – зазначив Андрій Найда.
Ця надзвичайно потужна організація заснована у 2017 році видатними викладачами та професорами Національного університету «Львівська політехніка».
Робота команди «Tech StartUp School» у Калуській громаді добре відома. Адже для наших школярів ними реалізовано чимало дієвих проектів, курсів та творчих заходів.
До прикладу: громадською організацією реалізовувався проект для навчання школярів основам програмування. Учасниками стали близько 400 дітей із закладів освіти Калуської громади. А ще учні закладів освіти Калуської громади проходили навчання у Зимовій школі учнівського самоврядування на базі «Tech StartUp School». Там вони навчалися створювати проєкти. У результаті в десятку кращих увійшли проекти учнів Калуського ліцею ім. Дмитра Бахматюка та ліцеїв №№5, 6. Переможне ІІІ місце посіли учениці Калуського ліцею №6 з проєктом «Арт-клас», який згодом успішно реалізували у своєму навчальному закладі. А команда Голинського ліцею стала фіналістом конкурсу «Екомаратон», що організовувала громадська організація.
І це лише малесенький перелік усіх тих потужних ініціатив, які впроваджувала в нашій громаді команда громадської організації.
«Відрадно, що, врешті-решт, ми офіційно укріпили співробітництво між Калуською міською радою та ГО «Tech Startup School». Адже я переконаний, що така кооперація дозволить нам надалі реалізовувати ще більше потужних проектів, що стануть надзвичайно корисними для освітянської спільноти нашої громади. У нас уже є низка ідей, яку ми плануємо втілити в життя», – додав Андрій Найда.
Серед них:
– створення центру для розвитку ліцеїв;
– створення міського центру для трансферу технологій та знань між різними сферами діяльності та різними поколіннями;
– відкриття єдиного простору для розвитку технологій та спільноти, що створює нові компанії, продукти та сервіси для міста;
– розвиток міської інфраструктури з повним закритим циклом для підприємницьких освітніх програм, створення прототипів із кращим світовим обладнанням, центру трансферу технологій та підтримки просуванню бізнесу.