Як уже повідомлялося, 3 березня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів», згідно з яким вирішено здійснити примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів без будь-якої компенсації (відшкодування) їх вартості.
Серед підприємств, які потрапили під санкції, – приватне акціонерне товариство «Сегежа Оріана Україна», створене 12 січня 2000 року в м. Калуші за адресою: вул. Заводська, 2. Основним видом діяльності підприємства з моменту створення є виробництво паперових мішків для цементу, сухих будівельних та інших сумішей тощо», інформує «Калуш ФМ».
На момент створення акціонерами товариства були ВАТ «Оріана» (25% статутного капіталу) та компанія «Сегежа Пекеджинг АБ» /резидент Королівства Швеції/ (75% статутного капіталу). В 2014 році компанія «Сегежа Пекеджинг АБ» продала належний їй пакет акцій ТзОВ «БМ Проект» /резидент Російської Федерації/.
Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 21 червня 2018 року №21 «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», яке було введено в дію указом Президента України від 21 червня 2018 року №176/2018, ТзОВ «БМ Проект» було включено до числа юридичних осіб, щодо яких було застосовано персональні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), а саме – було заблоковано активи ТзОВ «БМ Проект» на території України. Таким чином, з червня 2018 року ТзОВ «БМ Проект» було фактично позбавлено всіх прав, які належали йому як акціонеру товариства. З 2014 року ПАТ «Сегежа Оріана Україна» жодних виплат на користьТзОВ «БМ Проект», в тому числі дивідендів не здійснювало.
26 травня, на черговому засіданні Калуської міської ради, депутати одноголосно підтримали звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Ради національної безпеки і оборони України щодо прийняття у власність держави 75%-вого пакету акцій ПАТ «Сегежа Оріана Україна», який належить російській компанії «БМ Проект». Мотиви цього звернення цілком зрозумілі. На сьогодні Національним банком України заблоковано усі рахунки підприємства. Калуська міська рада сподівалася, що після того, як підприємство стане власністю держави, продовжиться його господарська діяльність, сплачуватимуться податки до бюджетів усіх рівнів і прибуток надходитиме в казну держави, а не агресора. А головне, 130 працівників підприємства будуть працювати і отримувати заробітну плату.
Однак, учора, 6 липня, у соцмережі Facebook оприлюднили звернення колективу до Президента, Верховної Ради, Калуського міського голови та депутатів Калуської міської ради, до начальника СБУ щодо недопущення знищення ПАТ «Сегежа Оріана Україна» та пришвидшення його націоналізації.
Звернення підписали 73 працівники підприємства. Як зазначила працівниця підприємства Любов Юрчишин, якщо його закриють, 129 сімей залишиться без доходу. «Нашому керівництву вдалося перевести нас на фірму «Паперовий Еко Світ», поки попередню фірму націоналізують. Ми усі із Калуша та Калуського району, ми любимо свою землю та нашу неньку Україну. Наша продукція виготовляється для відбудови нашої держави. Серед нас працівників є такі, що працюють по дві особи із сім’ї, багато мобілізованих моїх співробітників пішли захищати Україну та нас, українців, від російського агресора, в нас є діти, як і в інших людей. Як тепер жити, як утримувати своїх дітей, як допомагати нашим захисникам. Ми платили усі податки, фірма робила матеріальні внески у волонтерські організації «Чисті серця» та «Крила Підтримки». Прошу всіх знайомих допомоги. Разом до перемоги, разом ми – сила. Все буде Україна», – написала Любов Юрчишин.