Така форма здобуття освіти передбачає поєднання студентами теоретичної підготовки у закладах освіти з практичною – на робочих місцях підприємств задля набуття відповідних професійних навиків. У багатьох країнах світу цей підхід до навчання вже давно не є новим, а в Україні він почав набирати популярності порівняно недавно.
Як розповіла керівниця групи з організації навчання та розвитку персоналу ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Ірина Білецька, на підприємстві цей новий напрямок роботи активно розвивається. Основними завданнями є підвищення якості підготовки фахівців, зближення освіти з вимогами і потребами кадрів на підприємстві, посилення ролі та впливу роботодавця на освіту, підвищення мотивації до навчання серед студентів, ріст рівня зайнятості молоді, скорочення адаптаційного періоду випускників на роботі, підвищення конкурентоздатності працівників, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на «Нафтохімік-Калуш».
Для досягнення цього передбачається підписання тристоронньої угоди між закладом вищої освіти, підприємством та студентом. Теоретична частина підготовки молодого фахівця буде проходити на базі освітньої установи, а практична – на робочому місці в підрозділах підприємства. Таким чином здобувачі вищої освіти поєднають навчання та стажування на підприємстві.
Нагадаємо, що ще весною цього року між ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу була укладена угода про співпрацю. І сьогодні працівники відділу персоналу працюють з фахівцями Інституту інженерної механіки цього університету щодо залучення підприємства до дуальної освіти. Передбачається, зокрема, що на калуському підприємстві майбутні інженери-механіки освоюватимуть практичні навики своєї професії і після закінчення навчання вони стануть для «КАРПАТНАФТОХІМу» потенційними кваліфікованими працівниками.