8 листопада 1999 року Божого розпочалось відродження Михайлівського монастиря. В урочищі «Жбир» серед густого лісу височіла гора, оповита різними легендами та історичними даними. З перших днів свого служіння на парафії с. Підмихайля о. Богдан Челядин, дізнавшись про зруйновану історичну святиню, мріяв її відновити.
З волі Божої на цій горі було встановлено пам’ятний Хрест до 2000-ліття Різдва Христового, до встановлення якого чимало доклався місцевий мешканець Степан Якимович, повідомила в соцмережі Надія Руско.
За участю Митрополита Галицького Кир Андрія 8 листопада 1999 року Божого Хрест освятили. Так поступово розпочалось відновлення монастиря. У 2007 році ще тоді Михайло Гринів (нині архимандрит Михаїл) викопав криничку, а згодом встановили і капличку, до будови якої чимало прилучився Ігор Максимів. Багато щоденної праці в розбудову монастиря вклали різні люди, а найбільше відродити святиню прагнув місцевий священник, котрий спонукав до цього своїх парафіян. Тож Господь здійснив його мрії і у 2010 р. Митрополит Андрій освятив Свято-Михайлівський чоловічий монастир. З того часу тут лунає молитва до Бога. Серед краси Божої природи можна відшукати спокій душі.
Шлях довжиною у 20 років хоч важкий, проте Богом благословенний. Тож з нагоди цього свята до Михайлівського монастиря завітав Митрополит Галицький Кир Андрій, єпископ Коломийський Павло, вікарій Івано-Франківської єпархії, ігумен Афанасій та чимало священників. Святу Літургію очолив Митрополит Андрій, а також виголосив надзвичайно повчальну проповідь про подвиги святих і зокрема великомученика Дмитрія.
Митрополит Андрій нагородив орденом Іова Княгиницького настоятеля монастиря архимандрита Михаїла та подарував ікону Матері Божої Станіславівської.
Отцю Богдану Челядину Митрополит Андрій вручив орден «30 років УАПЦ» з нагоди третього відродження УАПЦ, виписаний Предстоятелем ПЦУ Блаженнійшим Епіфанієм.
Зі словом вітань звернувся також і єпископ Павло, даруючи ікону святих Іова і Феодосія Угорницько-Манявських та намісник Свято-Троїцького монастиря с. Баня-Березів Косівського району Афанасій.
Завершилося святкування молебнем з освяченням води у каплиці святого великомученика Дмитрія та многоліттям.