У рамках навчальної дисципліни студенти Інституту архітектури будівництва і туризму Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу підготують ескізні проекти для майбутнього музейного комплексу «Пересильний пункт 1947-1953 рр.»
Зазначимо, що дуже важливо оживити цей музей, оскільки його значення унікальне не тільки для Прикарпаття, але й для України. Для реалізації цієї ідеї створений організаційний комітет із представників ГО "Поступовий гурт франківців" та керівництва Брошнів-Осадської ОТГ, який напрацював концептуальні засади майбутнього музею, визначив пріоритетні території для розташування майбутнього музейного комплексу, а також шляхи залучення ґрантових коштів, інформує прес-служба ОДА.
Представники органів місцевого самоврядування Брошнів-Осадської ОТГ зустрілися із доцентом кафедри архітектурного проектування ІФНТУНГ Л. Поліщук та студентами для спільного обговорення та розроблення подальшого плану дій щодо будівництва історичної пам’ятки.
Безсумнівно, випускники неабияк зацікавились цим завданням, оскільки мали можливість не тільки розгорнути увесь спектр своїх фантазій, уявлень та асоціацій, але й торкнутися історії нашого краю. Юні проектанти та їхній викладач з цікавістю оглядали споруду, яка заінтригувала своєю автентичністю. Також привернули увагу капличка та пам’ятний хрест. Лариса Поліщук зазначила, що це місце варто ознакувати ще й сучасними архітектурними засобами, щоб зробити тематичний акцент та привернути туристів. Щодо спорудження самої експозиції «Пересильного пункту 1947-1953 рр.» просто неба, то варіантів було декілька, тому й варто їх проаналізувати, щоб визначитись остаточно.
Довідково. У селищі Брошнів-Осада з 1946 по 1953 рр. був пересильний пункт для відправки людей у Сибір. Вивезених утримували в колишньому таборі для військовополонених. За твердженням очевидців, на території табору знаходилося приблизно 10 бараків, у кожному з них розміщували стільки людей, скільки було потрібно адміністрації табору.