Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У червні почастішали укуси змій. Рятувальники дали кілька порад

Переглядів: 234

У червні в Україні зареєстрували 32 звернення по медичну допомогу через ураження зміїною отрутою. Серед постраждалих семеро дітей до 17 років та 18 жінок.

Звернення надходили зі Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Запорізької, Полтавської, Хмельницької та Чернівецької областей. Летальних випадків не зареєстрували. 

Водночас станом на 31 травня зафіксували вісім випадків укусів змій, інформує «Калуш ФМ».

Зокрема, за аналогічний період 2021 року зафіксували 30 звернень через укуси змій, з них десять дітей до 17 років і десять жінок, а у 2020 році – 18 звернень, з них п’ять дітей до 17 років і сім жінок.

Змії в нашій країні активні з квітня до жовтня, найбільше шансів зустріти їх – у квітні-травні, під час шлюбного періоду. Другий пік – восени, у вересні.

Цьогоріч холодна весна та військові дії внесли свої корективи. Проте, зараз, у літню гарячу пору змії найбільш активні.

Місцями проживання змій є узлісся, лісові галявини, лісосмуги, порослі чагарником яри й балки, степові схили з чагарниками. У сонячний день вони можуть вигріватися на стежці, на пнях.

Відтак, рятувальники наголошують, що людям влітку потрібно бути особливо обережними. Адже при спеці плазуни стають малорухливими, через що збільшується шанс наступити на них.

Окрім того, в цей період люди частіше бувають на природі, а отже, зростає ймовірність отримати укус змії. Та, якщо все ж таки уникнути укусу змії не вдалось, панікувати не варто.

Найголовніша допомога для постраждалого – медична, тому якнайшвидше доправте його до лікарні. Вже у медзакладі можуть прийняти рішення ввести антитоксин, але через ризик побічних явищ його призначають лише у важких випадках.

Якщо транспортування до лікарні займає багато часу, варто надати домедичну допомогу постраждалому:

– забезпечте спокій та мінімум рухів;

– давайте багато води;

– місце укусу обробіть антисептиком;

– зніміть з ураженої кінцівки одяг, прикраси, взуття;

– дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії;

– прикладіть до рани лід, обмотаний тканиною;

– у разі транспортування зафіксуйте уражену кінцівку;

– не висмоктуйте отруту – це може спровокувати алергічну реакцію та набряк верхніх дихальних шляхів;

– не накладайте джгут;

– не припікайте рану;

– не можна вживати алкоголь.

Не руками, а ціпком: не торкайтеся невідомих предметів руками.

Натрапити на небезпечних плазунів можна в лісі, парку, в полі чи на сіножаті, а то й на власному подвір’ї. Змій багато в заболочених місцевостях, біля зарослих озер і ставків, у горах та степах.

Ці тварини часто ховаються у старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами повалених дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися ціпком.

Перевіряйте: не сідайте, якщо не перевірили місце.

Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду, прошурхотіть чи постукайте в тому місці палицею. Це відлякає змію. Зазвичай вони тікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси та одразу ж ховаються або відповзають якомога далі. Однак у спеку їхня поведінка може змінюватися, тож убезпечте себе цією простою дією.

Не наближайтеся і не торкайтеся: змії агресивні у відповідь.

У більшості випадків змії, які мешкають в Україні, намагаються втекти, щойно помічають людину; агресію проявляють лише в разі небезпеки.

Гадюки активні в денний час: як усі холоднокровні, вони полюбляють грітися на осонні. Зазвичай люди зазнають укусів, якщо випадково наступають, сідають чи лягають на рептилію.

Однак буває, що змія стає об’єктом своєрідного полювання з боку людини. Якщо ви побачили змію, відійдіть убік без різких рухів: безпечна відстань – 1,5-2 м. Не намагайтеся зловити чи вбити змію – саме так і відбувається більшість укусів.

Одягайтеся відповідно: підготуйтеся до походу.

Якщо вирушаєте до місцевості, де потенційно можуть мешкати плазуни, надягайте одяг, що захистить від укусів. Це мають бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани треба заправити в черевики.

Схожі матеріали за тегами: змія укус поради

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: