Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші біля шламонакописувача встановили вказівник «Сенівське солене озеро». Міська влада з’ясовувала, хто це зробив

Переглядів: 551

Власне це питання активно обговорювалося минулими днями в соцільних мережах.

Причиною актуалізації теми солених водойм, що знаходяться на території промислової зони нашого міста, стали інформаційні щити, один з яких вказує напрямок до шламонакопичувача під назвою «Сенівське солене озеро», а інший, який встановлений вже безпосередньо на березі водойми, містить інформацію про склад води та її корисні властивості. Про це йдеться на Facebook-сторінці Калуського міського голови Андрія Найди, інформує «Калуш ФМ».

Як ідеться у дописі, як зазвичай – через відсутність інформації це питання обростає всілякими домислами і припущеннями. «Тому й вважаємо за необхідне спробувати віднайти джерело інформаційного приводу та поділитися інформацією з нашими мешканцями», – зазначають у міській раді.

В першу чергу за роз’ясненнями звернулися до керівництва ТОВ «Оріана-Еко», оскільки ця компанія є користувачем землі, на якій розташований цей цікавий об’єкт.

Отож, водойма, яку невідомі назвали «Сенівським озером», до цього часу як об’єкт не облікована і в товаристві на балансі не стоїть, хоча розміщена на земельній ділянці, яку вони орендують у АТ «Оріана».

Технічна назва водойми – шламонакопичувач (в 90-х роках концерн «Оріана» використовував цю водойму для скиду соляних розсолів).

Оскільки сьогодні ТОВ «Оріана-Еко» перебуває в судових тяжбах з господарських питань, то питаннями згаданої водойми не займаються. Відповідно – їм не відомо, хто є ініціатором встановлення інформаційних щитів. До них з цим питанням точно ніхто не звертався.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради Іван Дембич також прокоментував цей випадок. Зі слів посадовця, інформаційні щити ґрунтовно закріпили з допомогою бетону. Хто це зробив – невідомо, оскільки до управління, яке, зокрема, відповідальне за екологічний напрямок у громаді, ніхто за порадою (чи консультацією) з приводу безпечності водойми теж не звертався.

А Тетяна Кригануца, директорка КП «Міський інформаційний центр», у свою чергу пояснила, що клопотань щодо дозволу на розміщення вже згаданих конструкцій теж не надходило. Але й встановлення такого роду інформаційних щитів – не компетенція міської ради чи виконкому, оскільки це не комерційна реклама.

І тепер найцікавіше. Поки у міській раді з’ясовували всі ці питання – зголосився й безпосередній учасник встановлення таких таємничих щитів. Це відомий уже багатьом активіст нашої громади Валерій Паньків. Власне він зі своїми однодумцями задумали таким чином привернути увагу до цього, на їхню думку і переконання, унікального озера. Валерій каже, що вже 14 років поспіль разом із небайдужими людьми прибирають навколо водойми, окультурюють береги. На жаль, цього ніхто особливо й не помічав. Встановлені інформаційні щити мали б заохотити людей користуватися озером для відпочинку і оздоровлення. Валерій Паньків стверджує також, що за хімічним складом, про що й написано на одному зі щитів, вода є корисною для профілактики багатьох захворювань. При цьому все ж радить консультуватися з лікарем, бо фахівці стверджують, що сеанс занурення в озеро не має перевищувати 20 хв. У кожному випадку має бути індивідуальний підхід.

Ще Валерій Паньків запевнив, що ніяких комерційних планів у громадських активістів нема й не могло бути. Але хотілося б їм, щоб власне і тут відбувався розвиток задля громади.

«Ось така історія. А висновки хай кожен зробить сам. І купатися чи не купатися в озері – теж приватна справа», – зазначають у міській раді.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: