Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Газовий конфлікт у Калуші: підприємці збурилися проти газовиків (ФОТО)

Переглядів: 1358

25 січня у залі засідань виконкому Калуської міської ради відбулися збори підприємців за участі міського голови Ігоря Матвійчуку, заступника голови Ради підприємців при виконавчому комітеті міськради Володимира Микитина, начальника Калуського відділення ПАТ «Івано-Франківськгаз» Василя Сагайдака, депутатів.

Причиною для зібрання стало те, що 23 січня працівники газового господарства припинили газопостачання в калуському кафе «Sunrise», оскільки підприємець відмовилася підписала гарантійного листа із зобов’язанням встановити засіб дистанційної передачі даних – модем.

Це був перший прецедент, проте на черзі на відключення від газопостачання й інші заклади комунально-побутового призначення. Тож підприємці збурилися і вирішили з’ясувати, чим керуються газовики і чи вправі вони примушувати їх встановлювати модеми за власний кошт.

Зокрема, Володимир Микитин зачитав на зібранні листа, адресованого міському голові Ігорю Матвійчуку, в якому Рада підприємців просить міську раду звернутися до Кабінету міністрів України і голови НКРЕКП, щоб скасувати положення постанови НКРЕКП від 30.09.2015 року щодо обов’язкового встановлення за рахунок суб’єктів малого і середнього бізнесу засобів дистанційних засобів передачі даних, а також розглянути дане питання на сесії Калуської міської ради.

Власниця кафе «Sunrise» Леся Мироненко пояснила, що законних підстав відрізати газ в її кафе газовики не мали, оскільки вона регулярно оплачує за газопостачання і має навіть переплату.

Проте начальник Калуського відділення ПАТ «Івано-Франківськгаз» Василь Сагайдак пояснив, що вони є лише виконавцями і керуються постановою НКРЕКП №691 від 12.07.2018 року «Про затвердження Змін до постанови НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2494 та внесення змін до Типового договору розподілу природного газу», відповідно до якої усі об’єкти комунально-побутового призначення – кафе, магазини, перукарні і т. д. – до 1 травня 2019 року вимушені облаштувати існуючі вузли обліку (газові лічильники) дистанційними передавачами даних, тобто модемами. Окрім того, їхня компанія займається доставкою газу, а не продажем, тому оплата підприємцем за газ не має до цього ніякого стосунку.

При цьому він додав, що підприємець Мироненко листами тричі була попереджена про відключення газопостачання, а оскільки вона відмовилася підписати гарантійного листа, що зобов’язується власним коштом встановити модем, то газопостачання і припинили.

На захист підприємиці стали депутати міської ради Юрій Тимків, Андрій Найда. Вони зауважували, що у діючих постановах багато суперечностей, і що газконтора має йти на компроміс і навіть просто по-людськи не повинна була взимку, коли мінусові температури, відрізати газопостачання.

 Ми намагаємося не відключати газ, – зауважив головний «газовик». – Але в березні у нас перевірка НКРЕКП і нам скажуть показати гарантійні листи, які дають право підприємцям користуватися газом без встановлення модема до 1 травня, в іншому випадку штраф 850 тисяч гривень.

Присутні порушували й інші наболілі питання та нарікали на роботу газовиків, які диктують свої умови, користуючись тим, що є монополістами. Зокрема, говорили, що встановлення модемів не всім підприємцям по кишені, оскільки деякі з них використовують газ лише для опалення маленьких приміщень і мають мінімальні прибутки, а послуга газовиків разом із вартістю модема, за їхніми словами, тягне на 20 тисяч гривень.

Василь Сагайдак поінформував, що вартість модема харківського виробництва 5 тисяч гривень, а сумарно все обходиться від 9 до 12 тисяч гривень, в залежності від того, чи доведеться підприємцю міняти газовий лічильник.

Міський голова Ігор Матвійчук, взявши до уваги почути, порадив підприємцям частіше організовувати зустрічі з представниками служб і обговорювати питання, які їх хвилюють. Керівника ж газового господарства він попросив утриматися від таких радикальних кроків.

У результаті, Рада підприємців вирішила зібратися на засідання 28 січня, щоб доопрацювати лист-звернення, який винесуть на розгляд сесії Калуської міськради.

– Звертатимемося ми з листом до міністра палива і енергетики, в НКРЕКП, Верховну Раду і Кабінет Міністрів України, – резюмував Володимир Микитин.

Компромісу досягти так і вдалося. Відновити газопостачання у кафе «Sunrise» без підписання гарантійного листа газовики відмовляються.

Людмила СТЕПОВА.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: