Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

«Дві джезви». Богдан Томенчук презентував у Калуші нову книгу поезій (ФОТО)

Переглядів: 533

В останній день січня у Калуші в ресторані «Терези» пройшла поетична зустріч з прикарпатським поетом і освітянином Богданом Томенчуком. Цього разу автор презентував свою дев’яту поетичну збірку «Дві джезви».

І хоча щоразу місце презентацій поетичних збірок Богдана Томенчука у Калуші міняється, проте незмінним залишається те, що проходять вони на одному подиху, в надзвичайно теплій і зворушливій атмосфері, коли кожен новий вірш дарує нову емоцію і занурює в роздуми.

Поезії з нової збірки, яка складається з інтимної лірики, філософсько-громадянської та релігійної, відкрито і просто читав сам автор та емоційною, розставляючи акценти, - актори калуського театру «Легенда» Леся Бобяк, Ольга Яковина, Христина Вальнюк, Віта Ковальчук, Олег Відливаний, Тарас Кіндюх, керівник Леся Піцик, а також заступник міського голови Наталія Табачук.

Ведуча вечора Леся Піцик розповіла, що Богдана Томенчука по життю супроводжують спогади про дві абсолютно різні джезви з кавою. Кава у джезві зі старої бронзи, яку заварював греко-католицький священник Григорій Федина, який проживав в їх родині,  і ще одна – яку з ячмінного колоса варила в алюмінієвому банячку мама. Отакі дві джезви символізують різні полюси цього світу. Звідси і назва збірки.

За словами ж Богдана Томенчука, «Дві джезви» – це фактично його поетичний щоденник. «В цій збірці саме стільки віршів, щоб вистачило на дві джезви кави, втім, пити їх треба обережно, щоб не обпектися, і дозовано, щоб відчути смак кожного слова…», - каже автор.

Кожен прочитаний вірш заставляв присутніх осмислювати почуте, малювати у своїй уяві образи, йти за автором і його метафорами. У залі панувала особлива поетична атмосфера. Налаштовувала присутніх на ліричний лад і вдало підібрана музика.

Завершився вечір теплим спілкуванням з автором, автограф-сесією та філіжанкою кави. Були і слова вітань. Від міського голови Богдана Томенчука привітала заступник  міського голови Наталія Табачук та від колективу Калуської гімназії ім. Дмитра Бахматюка директор закладу Оксана Табачук разом із колегами.

Додамо, що свої поетичні збірки у Калуші Богдан Томенчук презентує вже вп’яте. У 2015 році – це був «Сезон ненаписаних віршів», у 2016-му – «Місто героїв і понятих», у 2017-му – «Постаті. Силуети», у 2018-му- було відразу дві –  «Ранкове місто пізніх ліхтарів» та «Жінка з одного вірша», а цього разу – «Дві джезви».

 

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: