Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калуський аграрій Василь Дзундза вирощує овочі для бійців ЗСУ (ФОТО)

Переглядів: 244

Аграрій та генеральний директор ТзОВ «Весна» спрямовує на допомогу армії й інші ресурси. 

Василь Дзундза очолює не просто товариство – це величезний і складний комплекс, вагомою складовою якого є вирощування овочевої продукції в теплицях, кролівництво та утримання цілої ферми корів голштино-фризської породи, яка за надоями молока є чи не найпродуктивнішою у світі. Про це з посиланням на  Калуську міськраду, інформує «Калуш ФМ».

Аграрій каже, що все це господарство – справа його життя, бо переконаний, що Україна є насамперед аграрною державою. А забезпечення якісним та екологічно-чистим продовольством є дуже важливою складовою національної безпеки, тим більше в нинішній ситуації.

«Тут не можна не погодитись з відомою фразою Наполеона, – акцентує чоловік, – народ, який не бажає годувати свою армію, незабаром буде змушений годувати чужу».

Тому й закономірно, що велику частину вирощеної продукції, чи виручених від її продажу коштів, Василь Дзундза спрямовує на допомогу ЗСУ.

«Щодо молочного корівництва. Не віриться, але це факт: на території нашої громади успішно розвивається ціле фермерське господарство. Культивують голштино-фризську молочну породу. Для біло-чорних корівок, яких налічується 350 голів, створено всі умови – чисті й світлі приміщення, по-господарськи впорядковані пасовища, вдосталь запасено кормів. Відповідно – добовий прибуток молока від корівки становить близько 30 літрів», – зазначають у міськраді.

Так само справи йдуть із кроликами. Біленьких вуханів тут і не злічити. Відгодовують їх теж зі знанням справи. Тому ефективність збуту в підприємства є доволі високою – 12-13 тисяч тушок кролятини щорічно потрапляє через роздрібну торгівлю на столи українців.

«Ну і окрема тема – це теплиці, в яких вирощують овочі. Тут усе, як в українській народній казці: «Ходить Гарбуз по городу» – і огірочки, і картопелька, і цибуля, і часник, і бурячки... Ростуть-розвиваються, сонцем наливаються... В підсумку – це близько 50 т різноманітних овочів найвищих якості та ґатунку», – додають у міськраді. 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: