Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

«Квітка єдності». На благодійному вечорі на Калущині зібрали понад 300 тисяч гривень на кардіологічне обладнання для ЦРЛ (ФОТО)

Переглядів: 212

20 серпня за сприяння народного депутата України Едуарда Прощука у готельно-відпочинковому комплексі  «Green Park» в селі Вістова відбувся  благодійний вечір «Квітка єдності», присвячений 30-ій річниці Незалежності України. 

Ідея проведення благодійного вечора виникла у зв’язку з тим, що є велика потреба у придбанні для кардіологічного відділення Калуської ЦРЛ електрокардіографічної стрес-тест системи з велоергометром, вартість якої становить 452 тис. 640 гривень, інформує "Калуш ФМ".

Як повідомила заступниця Калуського міського голови Наталія Кінаш, за фахом лікар-кардіолог, за статистикою, протягом року на Калущині реєструється близько 100-120 інфарктів міокарду, а в кардіологічному відділенні лікарні щороку лікується 1200-1300 пацієнтів.

«Електрокардіографічна стрес-тест система з велоергометром необхідна для здійснення діагностики серцево-судинної патології. Вона  дозволяє оцінити толерантність до фізичного навантаження і виявити патологічні зміни серцево-судинної системи, які виникають при фізичному навантаженні», – додала Наталія Кінаш.

У  благодійному вечорі «Квітка єдності» взяли участь представники духовенства, народний депутат України Едуард Прощук, голова Калуської районної державної адміністрації Жанна Табанець, депутати Калуської міської і районної та обласної рад, голови територіальних громад, керівники підприємств, установ, організацій, представники  середнього та малого бізнесу, меценати.

 «Українці мають суперсилу – ми єдині та сильні, коли комусь потрібна допомога. Маю надію, що благодійний вечір «Квітка єдності» це підтвердить. Мета – зібрати кошти на електрокардіографічну стрес-тест систему для кардіологічного відділення Калуської ЦРЛ. Вона допоможе лікарям вчасно діагностувати серцево-судинні патології. А це серйозний напрямок діагностування, бо, на жаль, маємо невтішну статистику. Вірю, нам вдасться зібрати потрібну суму», – зазначив під час відкриття заходу Едуард Прощук.

Голова Калуської районної державної адміністрації  Жанна Табанець, звертаючись до присутніх наголосила: «Бажання робити добро завжди єднає людей. Яскравим прикладом цього є сьогоднішній благодійний захід, який об’єднав нас усіх заради доброї справи – зібрати кошти на придбання кардіологічного обладнання для Калуської центральної районної лікарні. Разом ми допоможемо врятувати життя багатьох».

Очільниця РДА подякувала усім, хто долучився, і побажала їм бути щасливими і наповнювати щастям та добром життя інших людей.

Зауважимо, що під час заходу проводилася не лише благодійна акція зі збору коштів, а й відбувся аукціон «Разом зможемо більше», виручені кошти від якого підуть на придбання апарата, та лотерея.

Призи для лотереї, а також лоти, які виставлялися на аукціон, забезпечили спонсори. Зокрема першим лотом на аукціоні було Святе Письмо Старого і Нового завіту (повний переклад здійснений за оригінальними єврейськими, арамійськими та грецькими текстами, видавництво Отців Василіян «Місіонер», 2005 р.) зі стартовою ціною 3 тис. гривень. У результаті торгів ціна на Біблію зросла до 10 тис. гривень. Таку суму запропонував депутат обласної ради Ігор Очкур, зробивши добрий початок торгам.

Також серед лотів були книги, марки ОУН із заповідями декалогу, випущені 1929 року, картини місцевих художників, Герб України із дерева, виготовлений працівниками Калуського лісгоспу, спортивна атрибутика із автографами, вінок авторської роботи Ольги Калин й інші речі.

Стартові ціни на лоти були від 1 тис. гривень. Проте, до прикладу, картину «Гуцульська рапсодія» Ореста Костіва, який працює у стилях ліричного сюрреалізму і символізму, продали за 19 тис. гривень. Її придбав депутат облради Тарас Виноградник.  

Також 15 тис. гривень за вінок ручної роботи заплатила дружина народного депутата Едуарда Прощука. Ікону художниці-іконописиці з Пійла Юлії Багринівської та портрет Степана Бандери невідомого автора продали по 5,5 тис. гривень.

У результаті на благодійному вечорі «Квітка єдності» вдалося зібрати понад  300 тис. гривень. Окрім того, свій внесок у добру справу зробило і ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», одне з найбільших промислових виробників і платників податків до державного і місцевого бюджетів на Прикарпатті. Підприємство залишилося вірним своїм традиція і продемонструвало вагомий вклад. За словами керівництва, на придбання кардіологічного апарата виділять 200 тис. гривень.

Тож об’єднавши зусилля і добру волю, на електрокардіографічну стрес-тест систему  вдалось зібрати навіть більшу суму, ніж необхідно.

Під час благодійного заходу музичні вітання учасникам дарували Оксана Лісовська, Богдан Богославець, Христина Лукач, Михайло Дакус, Софія Виноградник, Тетяна Мельник, Тетяна Бариляк

Додамо, що партнерами  та  спонсорами  благодійного вечора «Квітка єдності» виступили: ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ»,  мережа супермаркетів «Гостинний дім», ТВО «ҐУДВЕЛЛІ УКРАЇНА», ТОВ «3 Бетони», рекламна фірма «БРАМА-РЕКЛАМА», спортивно-оздоровчий комплекс «Акваторія», Центр щелепно-лицевої діагностики «Videre_3d», стоматологічний Центр «Вітадент», «Калуш. Подорожуємо разом!»,  готельно-відпочинковий комплекс  «Green Park»,  ДП «Калуське лісове господарство», ресторан-готель «Рандеву», ресторан  «Вежа», кафе «Колиба на Мостиській», салони краси «BEAUTY», «Vavel», «Лілія», спортивний клуб «CUB», Юлія Багринівська, BARVA Singer, вокальна студія «Ліра».

Ведучими на вечорі були Тетяна Бариляк та Радіон Прокопчук.

Цей захід продемонстрував, що люди, які об’єднуються навколо ідеї добра, – велика сила.

Людмила ПАСТУШОК.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: