Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Надходження від податку на нерухоме майно у Калуші втричі перевищили планові показники

Переглядів: 726

26 грудня відбулося підсумкове засідання комісії з забезпечення своєчасності та повноти сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, яка була створена відповідно до розпорядження міського голови від 31.07.2017 року.

 Аналіз поступлень від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2016-ий та цей рік показав, що спостерігається суттєвий ріст даного виду платежу. В той час, як очікувані планові надходження при формуванні бюджету на 2017 рік складали 1,2 млн грн, то фактичні на кінець бюджетного періоду становили більше 3,5 млн грн, що майже втричі перевищує планові показники.

Надходження від фізичних осіб від сплати даного податку зросли більше, ніж удвічі: понад 337 тис. грн  у 2017 році та 125,7 тис. грн у 2016 році, повідомляє сайт Калуської міськради.

Частково на приріст даного виду доходу вплинуло збільшення мінімальної заробітної плати із 1218 грн у 2015 році (нарахування надійшли у 2016 році) до 1378 грн у 2016 році (нарахування надійшли у 2017 році). Проте у відсотковому співвідношенні ріст мінімальної заробітної плати складав лише 13%, тому можна відзначити, що певні результати дала належним чином організована робота даної комісії.

Надходження від податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, від юридичних осіб за нежитлові приміщення протягом цього року перевищили дані поступлення за аналогічний період минулого більше, ніж в 6 разів. Це пояснюється суттєвим ростом мінімальної зарплатні - з 1 378 грн у 2016 році до 3 200 грн у 2017 році, та ростом ставок нарахування згідно з рішенням міської ради про місцеві податки і збори. До прикладу, якщо у 2016 році юридичні особи за 1 кв. м нежитлового приміщення сплачували 2,07 грн, то у 2017 році даний платіж зріс до 16 грн за 1 кв. м.

Окрім того, на кожному засіданні комісії  визначалися конкретні завдання та заслуховувалась інформація про їх виконання.

Представники Державної  фіскальної служби надіслали близько 3,5 тис. податкових повідомлень-рішень щодо сплати цього виду податку.

На інформаційних щитах та тумбах для оголошень, що належать КП «Міський інформаційний центр», розміщувалась  інформація-роз’яснення для мешканців Калуша про механізм нарахування і сплати  цього податку та щодо  процедури  реєстрації речових прав на нерухоме майно (індивідуальні садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські будівлі і споруди та квартири. Аналогічна інформація  була і на офіційному сайті Калуської міської ради.

З метою ширшого інформування мешканців міста про необхідність  сплати податку  на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  до роботи комісії були залучені представники КП «Екосервіс», які  рознесли 500 повідомлень.

Для детальнішого вивчення причин низького рівня сплати мешканцями приватного сектору податку на нерухоме майно також проводили  анонімне анкетування  жителів вулиць: Марусі Чурай, Відоняка,  Паркова, Роксолани, Гулака,  Богуна,  Іскри,   Мартинця,   Наливайка, Мостиська,  Смольського, Підлісна,   Лімницька,   Пилипа Орлика. Проведений аналіз анкет засвідчив, що більшість мешканців  знали про сплату вищезгаданого податку, однак повідомлення від фіскальної служи отримали тільки 15%  від опитуваних, а сплатили податок тільки 8%. Водночас 40% опитуваних погодилися звернутися до державного реєстратора речових прав на нерухоме майно з метою його перереєстрації.

 З метою сприяння у вирішенні питання розширення доступу органам Державної фіскальної служби України до архівної складової частини Державного реєстру прав були направлені листи до  Міністерства юстиції України , Асоціації міст України,  Івано-Франківської облдержадміністрації та ДП «Національні інформаційні системи», оскільки діяльність Державного підприємства «Національні інформаційні системи» полягає у технологічному забезпеченні створення та супроводження програмного забезпечення ведення автоматизованих систем Єдиних та Державних реєстрів, що створюються відповідно до наказів Мін’юсту, а також інших електронних баз даних, в тому числі і Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

У 2018 році комісія продовжить свою роботу.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: