Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Перший крок зроблено: з липня міська поліклініка Калуша працює по-новому

Переглядів: 2116

З 1 липня Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги, який уклав угоду з Національною службою здоров’я України,  почав працювати за новою схемою фінансування.

Тепер місто не отримуватиме медичної субвенції з держбюджету, а кошти за надання первинної медичної допомоги надходитимуть безпосередньо міській поліклініці. Проте їх кількість залежатиме від числа укладених з лікарями установи декларацій (так званий «зелений» список). Чим більше громадян укладуть декларації, тим більшим буде фінансування, адже за пацієнтів, які не обрали лікаря (так званий «червоний» список) Національна служба здоров’я платитиме практично удвічі менше.

Як повідомив головний лікар міської поліклініки Михайло Гаврилишин, на 1 липня закладу вдалося зареєструвати в системі «Електронне здоров’я» 37 тисяч 300 декларацій. Близько 7 тисяч декларацій через технічні проблеми, некоректне заповнення та не до кінця допрацьовану медичну інформаційну систему розмістити не вдалося. Але цей процес триває. І вже на 3 липня відскановано 48 тисяч оригіналів документів.

Тож відповідно до листа з Національної служби здоров’я за липень поліклініка повинна отримати за надання медичних послуг громадянам, які уклали декларації з лікарями закладу, і тим, які цього не зробили, але зареєстровані в Калуші (за даними управління статистики населення Калуша становить 66 400 осіб) 2 млн 496 тис. гривень. Щоправда, цих коштів вистачить на зарплату медичним працівникам і лише невелика частина залишиться на розвиток.

- Це не зовсім те, на що були спрямовані зусилля установи і лікарів, - зауважує Михайло Гаврилишин. - Медики дуже вдячні тим людям, які відгукнулися на наше прохання і в стислі терміни зробили електронні скан-копії документів. Та ми вкотре звертаємося до тих, хто ще не обрав лікаря, таки визначитися і підписати декларації. Це як у ваших власних інтересах, так і в інтересах громади міста, оскільки від цього залежить фінансування установи та вирішення питань надання якіснішої медичної допомоги.

Для порівняння, Калуський район, заклади первинної медичної допомоги якого не уклали договори з Національною службою здоров’я України, отримає на три місяці близько 2,7 млн гривень субвенції на первинну медичну допомогу, а Верхнянська ОТГ – 712 тис. гривень. Порівняно з ними Калуш у більш виграшному становищі.

Головний лікар також додав, що зараз у поліклініці готується до встановлення комп’ютерна програма, яка дозволить ідентифікувати громадян, котрі уклали угоди з лікарями установи і які цього не зробили. І хоча первинну медичну допомогу заклад надаватиме безумовно усім, проте більшість послуг, які виходять за перелік, визначений Міністерством охорони здоров’я (можна ознайомитись на нашому сайті), «непідписанти» отримуватимуть на платній основі. До того ж і перелік послуг для «червоного» і «зеленого» списків теж суттєво відрізняється.

До прикладу, тепер ні УЗД-обстеження, ні рентген, ні біохімічне дослідження крові не входять до переліку безоплатних. Але тим громадянам, які уклали декларації з лікарями поліклініки, ці послуги і надалі будуть безкоштовними, для всіх інших – платними.

Нагадаємо, що лікарі поліклініки укладають декларації з пацієнтами незалежно від місця їхньої реєстрації.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: