Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуській міській лікарні встановили і запустили сучасний ліфт (ФОТО)

Переглядів: 535

17 січня у Калуській міській лікарні, що на вул. Каракая, відбулося урочисте відкриття нового ліфта.

Участь у цій значимій для медичного закладу події взяли перший заступник Калуського міського голови Мирослав Тихий, заступниця міського голови Наталія Кінаш, заступниця голови Калуської РДА Ярослава Гасяк, директор Калуської міської лікарні Микола Гудим та медичний персонал закладу, інформує "Калуш ФМ".

Як розповів Микола Гудим, ліфт у їхній лікарні не працював з 1990 року. І скільки керівництво медзакладу не стукало у владні кабінети, ніхто так і не допоміг у вирішенні цієї проблеми. Проте цьогоріч проєкт зі встановленням нового ліфта таки вдалося реалізувати. Ліфт Калуська міська лікарня придбала за власні кошти, які отримала від НСЗУ за надані послуги.

Вартість ліфта польського виробництва вантажопідйомністю 1275 кілограмів (17 осіб) та роботи з його монтування обійшлися закладу в 1 млн 76 тис. грн. Ще 17 тис. грн лікарня витратила на виготовлення проєктно-кошторисної документації та 25, 5 тис. грн – на навчання персоналу з техніки безпеки і охорони праці.

При цьому керівник лікарні каже, що відсутність ліфта впродовж років спричиняла проблеми не лише для хворих, а й для медперсоналу, якому не раз навіть серед ночі доводилося нести хворих на другий чи третій поверхи. Залучали до цього і родичів, і лікарів, і медсестер.

За доброю традицією новий ліфт освятив священник. Отець Сергій Бусол окропив його та поблагословив усіх присутніх на добрі справи.

Про те, які були проблеми у лікарні через несправність старого ліфта, не зі слів, а з власного досвіду розповіла Наталія Кінаш, яка з 1996 року працювала у цій установі практикуючим лікарем.

«Санітарки, медсестри, лікарі долучалися, щоб транспортувати хворого, – пригадала вона. – Тому відкриття нового ліфта – це дуже очікувана подія. Тепер пацієнтів можна буде без проблем доставити на будь-який поверх. Це також дасть можливість збільшити кількість послуг, зокрема, надавати реабілітаційну допомогу людям після інсульту, отриманих травм, особам з обмеженими функціональними можливостями та паліативну допомогу».

Те, що відкриття ліфта є дуже важливим для маломобільних груп відзначив також Мирослав Тихий.

Привітала керівництво лікарні з реалізацією цього проєкту і Ярослава Гасяк.

«Це яскравий приклад того, що медичні послуги стають доступнішими і якіснішими», – зауважила вона

Керівник закладу Микола Гудим також подякував за хорошу роботу працівникам ПП «Спеціалізоване ремонтно-будівельне управління «Прикарпатліфт», які працювали зранку і до пізньої ночі, щоб якомога швидше ввести ліфт в експлуатацію.

Влада та адміністрація лікарні також протестували та перевірили надійність нового ліфта.

Запуску сучасного ліфта давно чекали і медики, і пацієнти лікарні, тому це стало гарним різдвяним подарунком для всіх.

Людмила ПАСТУШОК.

 

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: