Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Копанках відкрили відремонтоване приміщення амбулаторії (ФОТО)

Переглядів: 767

Мешканці села Копанок перед новим роком отримали чудовий подарунок. 30 грудня у селі відкрили капітально відремонтоване приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини, яке давно потребувало оновлення.

Символічну стрічку перерізали міський голова Андрій Найда і директор КНП «Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Михайло Гаврилишин. У заході також взяли участь перший заступник міського голови Мирослав Тихий, заступниця міського голови Наталія Кінаш, керуючий справами виконкому Олег Савка, староста округу Мар’ян Бунга та працівники медзакладу, інформує «Калуш ФМ».

Андрій Найда наголосив, що під керівництвом Михайла Гаврилишина продовжуються великі позитивні перетворення у медичній галузі Калуської міської територіальної громади. Зокрема, нещодавно відкрили відремонтовану амбулаторію в Голині, а тепер і амбулаторію в Копанках.

«Це сучасна лікувальна установа, яка буде комфортною як для пацієнтів, так і працівників. Тут є місця для стаціонару, маніпуляційна та сучасний санвузол для людей з обмеженими фізичними можливостями», – акцентував він.

Додамо, що з місцевого бюджету на ремонт амбулаторії у Копанках було виділено 537 тис. грн та близько 400 тис. грн додав Центр ПМСД із власних надходжень.

За словами головного лікаря Центру Михайла Гаврилишина, приміщення амбулаторії, якому вже близько 150 років, потребувало термінового ремонту, оскільки будівля руйнувалася на очах. Тому розпочали з підсилення фундаменту, відмостки та перепланування. Амбулаторія не потребувала такої великої площі. Тому на неї залишили близько 100 кв. метрів, а решту приміщення передали Фонду комунальної власності громади. Також з метою збереження тепла зменшили вікна, опустили стелі та відмовилися від дороговартісного газового опалення. Натомість вмонтували систему приточної та витяжної вентиляції з рекуператорами і встановили інжекторні кондиціонери, які дають тепло, та керамічні батареї.

Завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини Михайло Шпак зазначив, що відремонтована амбулаторія – це передноворічний подарунок, якого вони чекали довго.

- Зараз це медичний заклад європейського рівня. Тут є ліжка денного стаціонару, є доступ для маломобільних груп, тут ми можемо надати як екстрену допомогу, так і планову та проводити диспансеризацію населення, – розповів Михайло Мар’янович. – Загалом у Копанках нараховується 1870 жителів, проте декларації із сімейним лікарем уклали 1450 осіб, 1300 з яких – жителі Копанок, а решта – Негівець, Довпотова і Калуша. Але якби у нас і раніше були такі умови, як зараз, то декларацій було б набагато більше.

При цьому завідувач додає, що завдяки перемозі в конкурсі соціальних проєктів, оголошеному ТзОВ «Ґудвеллі Україна», амбулаторія змогла придбати новий сучасний електрокардіограф «UCARD 100», який можна підключати через Інтернет до телемедицини. Спонсор виділив на його придбання 45 тис. грн і 15 тис. грн додав Центр ПМСД.

Заступник директора Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тарас Бандура зазначив, що в процесі ремонтних робіт намагалися продумати найкращі варіанти. У результаті в амбулаторії тепер обладнані два кабінети сімейного лікаря, в одному з яких прийматимуть дітей, а в іншому дорослих, щоб розвести потоки. Також є маніпуляційна, денний стаціонар на два ліжка, кімната для медперсоналу. Обладнаний і сучасний санвузол, де є бойлер для підігріву води, пральна машина. При вході також спорудили пандус. Тобто все зроблено для зручності пацієнтів і персоналу.

Михайло Гаврилишин подякував за підтримку та сприяння у  розвитку медичної галузі міській владі і міському голові зокрема, а також своєму заступнику Тарасу Бандурі, який був куратором всіх цих перебудов. Також вкотре висловив щиру вдячність керівнику ПП «Рембудвест» Галині Корнас, яке займалося ремонтними роботами.

Не можуть натішитися створеними комфортними умовами і медсестри, які пам’ятають часи, коли в приміщенні не було навіть води, а тепер тепло, гаряча вода і всі зручності.

Людмила ПАСТУШОК.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: