Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У новому опалювальному сезоні послуги з тепло- і водопостачання у Калуші надаватиме нова компанія

Переглядів: 479

З початком нового опалювального сезону послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення калушанам надаватиме нове комунальне підприємство «Калуська енергетична компанія». Відповідне рішення ухвалили депутати на позачерговій сесії Калуської міської ради, яка відбулася 13 вересня.

У КП «Водотеплосервіс», яке до цього часу надавало відповідні послуги, до цього часу заблоковані рахунки через борги за кредитом Світового банку, тож продовжувати свою діяльність підприємство просто не в змозі, інформує «Калуш ФМ».

З метою якісного надання комунальних послуг у Калуській територіальній громаді міська рада визначила КП «Калуська енергетична компанія» виконавцем, виробником та надавачем комунальних послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, а також теплопостачання з початком опалювального сезону 2021-2022 років.

 «Враховуючи те, що КП «ВТС» на сьогоднішній день залишається з арештованими рахунками і  не має можливості належним чином здійснювати господарську діяльність, на сьогоднішній день для КП «ВТС» все ж таки було вкладено понад 28 млн грн фінансової підтримки. Такими діями в подальшому ми призводили б до вкрай негативних наслідків для міста. Тому були прийняті відповідні рішення, щоби в подальшому такі послуги надавала «Калуська енергетична компанія», – пояснив директор КП «Калуська енергетична компанія» Петро Шевчук.

Однак проблема полягає в тому, що міські котельні були від’єднанні від газу через борги КП «ВТС» перед АТ «Івано-Франківськгаз Збут».

 «У червні АТ «Івано-Франківськгаз Збут» було відрізано фізично наші 7 котелень. Зараз у відповідності до рішень міської ради про оптимізацію системи теплопостачання, в принципі ця робота вже проведена, на завершальному етапі, і фактично у нас послуги будуть надавати 5 котелень»,зазначив заступник Калуського міського голови Богдан Білецький.

За словами Петра Шевчука, «Калуська енергетична компанія» уже на стадії завершення переговорів щодо приєднання котелень до газу.

«Ми виконуємо домовленості, взяті на себе по договору реструктуризації природного газу. Ми маємо мати, попередньо таке проговорено, договір приєднання до 1 жовтня. Після цього процедура формування тарифів, укладення договору безпосередньо чи це буде НАК «Нафтогаз», чи це буде інший учасник на відповідному газовому майданчику. В цьому немає ніяких складнощів, оскільки в даному випадку буде укладений прямий договір на надання таких послуг. На майданчику ми маємо право це вибирати», додав Петро Шевчук.

У зв’язку з тим, що послуги з водо-, теплопостачання та водовідведення надаватиме нова компанія, будуть укладені нові договори зі споживачами, зазначає Петро Шевчук.

«Є новий надавач послуг, це не правонаступник, це не реорганізація, відповідно договори будуть укладені. Розриву в надаванні послуг звичайно не буде. Ми зробимо все так, щоб жителі нашої територіальної громади не відчули жодного дискомфорту в переході з одної компанії на іншу», – акцентував директор «Калуської енергетичної компанії».  

Загалом у місті активно триває підготовка до нового опалювального сезону.

«Якщо говорити про соціальну сферу, освітню сферу, це зараз школи, садочки, вони вже в принципі готові десь на 90-95 процентів, а якщо говорити про житловий фонд, то, за даними ОСББ і наших управляючих компаній, ця готовність дещо нижча, десь порядку 80-85 відсотків. Найбільша проблема  – це зношеність мереж. Але з тими засобами, які є в наявності, якось це усувається», – зазначив Богдан Білецький.

Серед іншого депутати внесли низку змін до програм, які фінансуються за кошти міського бюджету, підтримали два звернення до керівництва держави стосовно тарифів і пенсій, розглянули низку земельних питань.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: