Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У школах Калуської ТГ безкоштовно харчуватимуть лише учнів 1-2 класів та пільгові категорії

Переглядів: 240

Напередодні нового навчального року в Калуші знову постало питання про харчування учнів молодших класів за кошти міського бюджету.

На одній з оперативних нарад заступниця міського голови Надія Гуш повідомила, що учнів 1-4 класів безкоштовно харчувати не зможуть, бо коштів бюджету вистачить лише на половину дітей, інформує «Калуш ФМ».

«Ми з міським головою Андрієм Найдою обговорили всі можливості. Десь є таке рішення, що всіх учнів 1-4 класів безкоштовно ми не зможемо харчувати, оскільки у нас немає призначень. Проте повністю відмовлятись також не хочеться, тому що від цього постраждають батьки, – зауважила посадовиця. – За попередніми підрахунками, вистачає коштів для харчування учнів 1-2 класів, тобто половини, і звичайно пільгових категорій. Це питання ще обговорюватиметься у депутатських комісіях, а відтак винесеться на розгляд міської ради».

Також Надія Гуш додала, що планують на 10% підвищити вартість сніданку для молодших школярів, тобто з 14 до 15 гривень.

За детальнішими роз’ясненнями з приводу харчування учнів молодшої ланки ми звернулися до начальниці управління освіти Калуської міської ради Ірини Люклян.

За її словами, наразі це питання ще вивчається. Проте попередньо вирішено, що безкоштовними сніданками за рахунок коштів міського бюджету забезпечуватимуть лише учнів 1-2 класів, тобто 1867 дітей, а також, як і в минулому навчальному році, пільгові категорії: 80 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, 500 дітей з малозабезпечених родин, 24 учні з сімей переселенців, 259 школярів із сімей учасників АТО/ООС та 11 учнів зі спецкласів. Тобто загалом безкоштовне харчування у закладах загальної середньої освіти Калуської міської ТГ отримуватиме 2741 школяр.

У минулому навчальному році безкоштовно годували 4731 дитину. Додамо, що в Івано-Франківській області за кошти місцевого бюджету торік харчували учнів 1-4 класів тільки в Калуші і Бурштині.

Щодо підвищення вартості харчування, то тут є проблеми.

«Бюджет громади закладається з 1 січня по 31 грудня, а освітяни працюють з 1 вересня по 1 липня, і вже проведені тендерні процедури, які не передбачають внесення змін, – зазначила І. Люклян. – Фактично ми в тендерному цейтноті. Бо якщо на продукти харчування в договорі ще можна підняти ціну на 10%, то на послуги – під питанням. Наразі ці нюанси ще вивчаються».

Отож з 1 вересня вартість харчування, очевидно, змінювати не будуть, а ось із 1 січня підвищать однозначно.

«Розглядаються різні варіанти, зокрема і співфінансування харчування учнів молодших класів батьками, щоб зробити його більш якісним й урізноманітнити меню. Можливо, навіть у співвідношенні 50х50, – додала начальниця управління освіти. – Пропрацьовується і варіант «шведського столу» та меню за Клопотенком. Хочемо багато нового запровадити, але це вже з 1 січня».

Також Ірина Люклян акцентувала, що питання харчування буде обговорюватися з батьками, учнівським парламентом і напрацьований варіант подадуть на розгляд депутатських комісій.

За словами Ірини Олексіївни, попередньо анонсували, що 26 серпня на майданчику в Івано-Франківську Євген Клопотенко і Олена Зеленська презентуватимуть нову систему харчування. Євгена Клопотенка хотіли запросити і до Калуша, проте домовитися наразі не вдалося через його зайнятість.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: