Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Страсбурзі відкрилася виставка картин прикарпатських художників Ореста Костіва і Віктора Бабака (ФОТО,ВІДЕО)

Переглядів: 186

3 травня в Страсбурзі в Раді Європи відбувся вернісаж, на якому представили твори двох художників з України – Ореста Костіва з Калуша та Віктора Бабака з Івано-Франківська.

Як повідомив «Калуш ФМ» Орест Костів, ця мистецька подія відбувається за підтримки Асоціації PromoUkraїna. Це перший художній захід, проведений в артклубі Ради Європи за останні два роки, оскільки він був закритий через пандемію COVID-19.

Орест Костів особисто вів переговори з людьми, які працюють в Страсбурзі про можливість представити свої картини в Раді Європи.

«Більше двох років тривали попередні перемовини стосовно формату, в якому має бути представлена моя творчість і які саме твори будуть актуальні. Період ковідний і постковідний стримував можливість організувати цю виставку раніше. І от відбулося те, що несподівано актуалізувало можливість проведення такої виставки. Отримав пропозицію провести виставку, яка передовсім має благодійну складову», – розповів він.

Долучитися до такої мистецької акції калуський митець запропонував своєму колезі – художнику Віктору Бабаку.

«Ми визначились з форматом і тематикою і відправили картини до Франції. Наш мистецький проєкт має благородну мету, оскільки значна сума коштів, отриманих від продажу картин, буде спрямована на підтримку українських музеїв, які постраждали від воєнної агресії. Важливим є і той момент, що європейці мають нагоду познайомитись з творчістю українських митців. Основний девіз виставки «Мистецтво рятує мистецтво» (ART SAVES ART)», – додав Орест Костів.

У галереї представлено по десять робіт кожного з авторів, які пропонуються до продажу. Мінімальні ціни, зазначені у матеріалах виставки – від 500 до 1000 євро за картину.

За словами організаторів, деякі з картин були створені вже під час війни і стали реакцією художників на її жахіття.

Організатори, представники місцевої асоціації PromoUkraїna, наголосили, що зараз війна ведеться в тому числі проти культури і європейської ідентифікації України. Тому вони вирішили провести цю акцію на підтримку музеїв, які бережуть українську культуру й історію, щоб допомогти їм у тяжкий час.

Орест Костів висловлює особливу подяку Постійному представникові України при Раді Європи пану Борису Тарасюку за презентацію і вступне слово.

Символічно, що митці об’єднуються заради підтримки мистецтва. Спільне бажання творити в непростий час – час епохальних змін на Європейському континенті – є переконливим свідченням незламності і віри в перемогу України.

У Раді Європи сподіваються провести виставки й інших українських митців.

 

 

Posted by Orest Kostiv on Tuesday, May 3, 2022

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: